met kinderen en familie op safari

Het girafwezen; een safariverhaal voor kinderen

“Wees voorzichtig”, fluistert moeder Silver nog snel in het oor, vlak voor hij ervandoor wil stuiven. Silver is nog maar een kleine leeuwenwelp, maar hij is voor niets en niemand bang.

Vandaag gaat hij spelen met zijn vriendinnetje Kaia, ze staat al op hem te wachten. “Jahaa, maak je geen zorgen mam!”

“Je weet wat ze zeggen”, zegt moeder, nog iets zachter. “Het wezen… We weten niet hoe gevaarlijk dat is.” Silver moet lachen, maar houdt zich in. “Ma-ham, we kijken uit, beloofd!” En weg zijn ze.

Heb je een lekker plekje gevonden. Sluit je ogen en luister naar het voorleesverhaal ‘Het girafwezen’.

De inspiratiebron

Zoals voor álle verhalen in dit safariboek voor drie generaties (nu te koop), was ook voor dit verhaal een anekdote van Frank Ranzijn de inspiratiebron.

Frank vertelde: “Het loopt tegen de namiddag, golden hour in Tanzania, als ik met gids op pad ga. We komen aan bij een semi-open grasvlakte, meer zand dan gras op dat moment. Een grote troep leeuwen zit zich tegoed te doen aan een giraf. De circle of life van dichtbij aanschouwen is – als je er tegen kunt – machtig. Het zijn de welpjes die deze scène tot een écht waanzinnige sighting maken. Met veel gegrom en gegrauw vallen ze aan op het diner. Ze kruipen er zelfs ín en gaan aan de wandel op zoek naar vlees. Daar waar ze lopen, bolt de huid van de giraf omhoog. Het lijkt wel of de giraf weer tot leven komt. Een vreemd en uniek schouwspel. Semi-rood komen de welpen weer uit de giraf gekropen. Ik bekijk het niet door de lens, dan is het net alsof je tv kijkt. Ik wil het in me opnemen. Erbij zijn. We pakken er in onze landrover een biertje bij. Anderhalf uur lang kijken we – ongestoord door andere voertuigen – naar het tafereel. Deze scène slaan de gids en ik voorgoed op in ons geheugen.

Benieuwd naar het safariboek voor 3 generaties? Daarover vind je hier meer.

Op Safari met de kinderen?  

Kun je op safari met kinderen? In welk seizoen kun je dat het beste doen en naar welk land in Afrika kun je dan het beste gaan? Lees deze en een aantal andere belangrijke vragen én de antwoorden van Afrikakenner Frank Ranzijn van Safari Secrets. Of luister Safari Secrets-podcast nummer 87

Op safari naar Nyerere (de Selous)

Bovenstaande voorgelezen verhaal speelt zich af in Nyerere National Park, Tanzania (voorheen Selous). Bekijk deze exclusieve voorbeeldreis naar dit ongerepte safarigebied.

Heb je wensen, ideeën, plannen? Wacht niet, laten we nú bellen. Of nog beter: laten we koffie drinken. Er is zoveel mogelijk!